Simon Éva úgy látja: a komment nem lenne jogi kérdés, ha nem csinálnának belőle azt. Ugyan Békés azt mondta, hogy ne avatkozzon itt be a központi hatalom, és nem kell mindent szabályozni; ha egy rossz gyakorlat van életben, akkor a törvényhozó feladata a jogalkotói beavatkozás. Ráadásul a jogszabályi környezet szerinte egyféleképpen olvasható helyesen, ez pedig a kommentelő felelősségét jelentené a kommentért, a konferencián ismertetett bírói gyakorlat a jogszabályi környezet félreértelmezése.
Békés úgy látja, ha a kommentek bírósági megítélésének gyakorlata úgy marad, ahogy a fentiekben vázoltuk, és az érvelést „elvisszük a falig”, akkor felrémlik egy „mindent ellenőrző, de semmit sem jól kezelő rendőrállam” képe.
Békés a szerkesztőséget felelőssé tevő bírói gyakorlat abszurditására ezt a példát hozta fel: „ha valaki a házam oldalára gyalázkodó feliratot fúj fel, akkor azért én vagyok a felelős?” Ráadásul, ha a szerkesztőség néha beavatkozik a kommentmezőbe, akkor könnyebben szerkesztett tartalomnak minősítik azt a bíróságok, azaz a komment akkor válik szerkesztett tartalommá, ha eltávolítják – ami abszurd. Békés szerint viszont jó lenne, ha lennének feliratok az utcákon, mert „az üres falak néma társadalomról tanúskodnak”. Ráadásul szerinte az utcai és villamosos beszélgetésekben sokkal durvább dolgok hangzanak el, mint amiket a kommentekben olvashatunk, csak előbbieknek nem marad nyomuk, utóbbiak pedig le vannak írva.
Vagyis az előbbieket el tudjuk felejteni, az internet viszont mindenre emlékszik. Hozzátette: „apokaliptikus jelenség, hogy a szerverek, ezek a nagy gépek, minden adatot tárolnak mínusz tíz fokos szobákban”. Ezért ő pesszimista és techno-szkeptikus.
György Péter rámutatott: a jog nem karizmatikus intézmény, nem lehet minden valóságra ráhúzni a jogot. A szerzői jogok semmibevétele például szerinte legyilkolja a magyar regényt, mivel míg egy író, ha nehezen is, de meg tudott élni régen a regényeiből, ha megvették azt az emberek: ha csak le fogják tölteni a szövegeket, akkor nem fognak írni.
Végül Simon Éva leszögezte: mítosz, hogy az internet a szabályozatlanság terepe, az ugyanis jelenleg már túl van szabályozva.